location_on Kontakt
Dietetyka kliniczna i Medycyna Żywienia 0

Platforma wiedzy na temat histaminy.


Cena: 149.00 zł


Platforma wiedzy na temat histaminy / nietolerancji histaminy / chorób związanych z nadmiernym wydzielaniem histaminy.

Wykłady * Gotowe jadłospisy * Artykuły/Ebooki * Zalecenia w świetle badań

Wszystko w jednym miejscu.

 

Nietolerancja histaminy (NH) /Nadwrażliwość na histaminę /Nadmierne wydzielanie histaminy jest uwarunkowane głównie genetyką, zaburzeniami mikrobiomu jelitowego, żywnością i lekami oraz innymi pokrewnymi czynnikami, np. chorobami alergicznymi, autoimmunologicznymi, chorobami jelit, przewlekłymi infekcjami, przewlekłym stresem i mastocytozą.

NH (nietolerancja histaminy), znana również jako histaminoza jelitowa lub nadwrażliwość na histaminę w pokarmach. W piśmiennictwie podaje się, że  częstość występowania NH wynosi 3–6% i pojawia się znacznie częściej u dzieci. U dorosłych częstość występowania NH stanowi ok. 1% . Ze względu jednak na najnowsze dane naukowe szacuje się, że realny niedobór DAO może być wyższy i może dotyczyć nawet 15% populacji lub więcej.

  • w przypadku migreny u 87% pacjentów wykazano niedobór DAO,
  • w przypadku objawów jelitowych u 31,4% badanych stwierdzono niedobór DAO (40% populacji na świecie choruje na zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego),
  • w przypadku pokrzywki u 86% pacjentów odnotowano niedobór DAO. (Buczyłko K., Alergologia Polska – Polish Journal of Allergology 2022; 9, 4: 237–245)

Obecnie główną strategią unikania objawów nietolerancji histaminy oprócz farmakoterapii jest przestrzeganie diety o niskiej zawartości histaminy, ale okazuje się, że nie tylko. W zależności od przestrzegania diety ubogohistaminowej poprawę objawów wykazano u prawie 80% pacjentów. Ale o tym już bardziej szczegółowo na naszej platformie.

Ponieważ problem z nadmiernym wydzielaniem histaminy oraz jej nietolerancją jest coraz większy uruchomiliśmy platformę edukacyjną, dzięki której otrzymywać będziesz ważną dla Ciebie wiedzę na ten temat.

Co znajdę na platformie?

  • Wykłady online
  • Artykuły
  • Nasze ebooki
  • Porady i zalecenia w świetle najnowszych badań
  • Opisy przypadków
  • Jadłospisy przeciwzapalne dla osób z nadwrażliwością na histaminę, ale i zespołem jelita nadwrażliwego

Wszystko na jednej platformie w temacie histaminy, HIT (nietolerancji histaminy) oraz zespołu nakładania nietolerancji histaminy, a także sposobów radzenia sobie z nadmiarem histaminy.

NIETOLERANCJA HISTAMINY ORAZ IBS

SIBO jest częstą przyczyną IBS (zespołu jelita nadwrażliwego). Przerost bakterii w jelicie cienkim prowadzi do zaburzenia pracy jelit, ich nadreaktywności, upośledzenia trawienia  i wchłaniania. W konsekwencji występuje szereg objawów takich jak: ból brzucha, biegunki, zaparcia, mdłości, odbijanie, gazy. Ponadto o takich osób częściej występują zmiany nastroju, zaburzenia snu, lęki, stany depresyjne oraz somatyzacja dolegliwości. Wiele osób z zaburzoną błoną śluzową jelita cienkiego nie tylko źle toleruje fermentujące węglowodany, ale także inne składniki diety. Są to między innymi: histamina, szczawiany i salicylany.  

 

Platforma jest stale wzbogacana o ważne zagadnienia, jadłospisy oraz zalecenia w świetle najnowszych badań. Im więcej wiesz o chorobie, tym lepiej sobie z nią radzisz.

Dokonując zakup masz roczny dostęp do platformy, bez ograniczeń czasowych i lokalizacyjnych.

  • Otrzymujesz solidną dawkę wiedzy w celu lepszego poznania i zrozumienia swoich dolegliwości.
  • Korzystasz z wiedzy popartej badaniami naukowymi i naszym doświadczeniem (co czwarty pacjent w naszym gabinecie to osoba z nietolerancją histaminy).
  • Dostęp do platformy - 1 rok.

Dla kogo jest ta platforma?

Przede wszystkim dla osób zmagających się z nietolerancją histaminy, ale i również dla dietetyków, psychodietetyków i trenerów żywienia.

 

Kilka screenów z platformy:

 

Strona dla wszystkich zainteresowanych zdrowiem:

  • Dietoterapia kliniczna i pediatryczyna
  • Żywienie specjalistyczne w prewencji i leczeniu chorób
  • Dieta niskohistaminowa / Immunożywienie
  • Dieta w chorobach autoimmunologicznych
  • Przepisy na zdrowe dania o dużej gęstości odżywczej
  • Artykuły poparte badaniami naukowymi
  • Dieta Low FODMAP, śródziemnomorska

Kim jest dietetyk kliniczny?


Posiłki dla pacjentów onkologicznych

Posiłki dla pacjentów onkologicznych

Dietoterapia przy podwyższonym kwasie moczowym i dnie moczanowej

Dietoterapia przy podwyższonym kwasie moczowym i dnie moczanowej

Dieta niskohistaminowa

Dieta niskohistaminowa

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.