2023-02-08
Jak zadbać o ranę od strony żywieniowej przeczytasz w poradniku.
czytaj dalej »2022-10-25
29 Października to Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tej choroby.
czytaj dalej »2021-10-27
Dowiedz się dlaczego do diety warto wprowadzić grzyby boczniaki?
czytaj dalej »2021-10-05
O właściwościach zdrowotnych pokrzywy i aronii można pisać bardzo długo :).
czytaj dalej »2021-09-22
Wciąż duża część pacjentów zgłasza się po pomoc do dietetyków zbyt późno, najczęściej gdy są już w stanie zagrażającemu życiu wyniszczenia.
czytaj dalej »2021-06-10
Wolne kwasy tłuszczowe to jeden z czynników wyzwalających ból głowy, ale coraz więcej mamy przesłanek ku temu, aby w profilaktycznym leczeniu migreny zastosować dietę niskotłuszczową.
czytaj dalej »2021-03-20
Coraz częściej efekty diet, zwłaszcza jeśli nie trzeba na nie długo czekać, nawet i mnie samą zadziwiają. Co jakiś czas będę pokazywać Wam efekty różnych diet u niektórych z moich pacjentów, aby też uświadomić wiele osób jak ogromy wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne ma właściwe odżywianie.
czytaj dalej »2020-12-29
W ostatnim dziesięcioleciu narastają częstość występowania oraz ciężkość przebiegu zakażeń spowodowanych przez bakterie C. difficile. Bakterie te trzymane są zazwyczaj "w ryzach" dzięki prozdrowotnym bakteriom jelitowym. Sytuacja jednak zmienia się, gdy znaczna część pożytecznych bakterii ulega usunięciu w wyniku zastosowania antybiotyku.
2020-11-04
Chorzy onkologicznie charakteryzują się bardzo często (nawet w 50–60%) niedożywieniem, które znacząco pogarsza warunki gojenia rany. 10–20% pacjentów chorych onkologicznie umiera wskutek niedożywienia, a nie choroby zasadniczej.
czytaj dalej »2020-09-02
Zdrowie człowieka kształtuje się w jego dzieciństwie.
czytaj dalej »Ta złota mikstura to znany od lat naturalny specyfik, który świetnie sprawdza się w walce z różnymi infekcjami.
Kobiety wytwarzają estrogen głównie w jajnikach. Ale komórki tłuszczowe również produkują estrogen, co u otyłych kobiet tłumaczy większe zagrożenie rakiem piersi/jajnika/trzonu macicy. Kobiety z nadwagą czy otyłością mają więcej tkank...
Zapraszam na koktajl poprawiający parametry ferrytyny oraz żelaza.
Przepyszny, przede wszystkim bogaty w białko i karotenoidy posiłek na śniadanie czy podwieczorek.
Długotrwałe przyjmowanie sterydów wpływać może znacząco na funkcjonowanie całego organizmu. Leki sterydowe zalecane są w przypadku chorób o podłożu alergicznym, autoimmunologiczny, zapalnym.
Bez drugiego śniadania często jesteśmy ospali, rozdrażnieni, bardziej podatni na stres, nie potrafimy się skoncentrować na pracy. Zapobiec może temu drugie śniadanie. Ma ono na celu utrzymanie stałego stężenia glukozy we krwi i pozostawienie n...