Studio Życia

Żywienie pod okiem dietetyka

Anna Piekarczyk

Dietetyka kliniczna i Medycyna Żywienia

Dieta niskohistaminowa

Dieta niskohistaminowa

Dietoterapia z niskim indeksem glikemicznym

Dietoterapia z niskim indeksem glikemicznym

Dietoterapia w chorobach żołądka i dwunastnicy

Dietoterapia w chorobach żołądka i dwunastnicy

anna

Strona dla wszystkich zainteresowanych zdrowiem:

Dieta niskohistaminowa dla dziecka. Darmowy poradnik.

Dieta niskohistaminowa dla dziecka. Darmowy poradnik.

Kochani, pragnę przedstawić wam darmowy eporadnik, pomocny jeśli zmagasz się z nietolerancją histaminy; poradnik szczególnie dedykuję dzieciom, które cierpią na tą nietolerancję, ale może z niego skorzystać również osoba dorosła. Niestety, problem jest ogromny, uświadamiają mnie o tym osoby piszące do mnie i proszące o wdrożenie leczenia żywieniowego w przypadku różnych, często wielorakich już przewlekłych nietolerancji. Przeraża mnie to, iż lekarze nietolerancje ''leczą'' tylko i wyłącznie środkami farmakologicznymi. Wiem, że są one często potrzebne, czasem wręcz są już jedyną deską ratunku, ale dlaczego nie pokierują do dietetyka, zwrócą szczególną uwagę na odpowiednią do jednostki chorobowej dietę? Do  wszystkich osób cierpiących na nietolerancje mówię jedno .... DIETA TO JEDYNE, PIERWSZE I NAJLEPSZE LEKARSTWO DLA UKŁADU POKARMOWEGO! Można brać środki antyhistaminowe, sterydy, ale pamiętajcie, będą one działały tylko objawowo. Dieta przede wszystkim!

Nietolerancja histaminy może być okresowa, ale i może być stała. I niestety nieznajmość swojej nietolerancji prowadzić będzie do rozwoju licznych chorób. Nieleczona, niezdiagnozowana nietolerancja, wręcz przez lata pielęgnowana, prowadzi do rozwoju polipów jelita, uchyłków, wrzodziejącego zapalenie jelita grubego, choroby Crohna, a nawet nowotworów. Cieszą mnie bardzo momenty kiedy dietoterapia przynosi zamierzone efekty, ustępują dolegliwości, poprawia się odporność, wraca tolerancja na unikany dotąd produkt.

Zachęcam więc do przeczytania poradnika na temat nietolerancji histaminowej. Ebook do ściągniecia ze strony Dietetyki Pediatrycznej, którą prowadzę z koleżanką. Zapraszam tutaj: http://dietetykapediatryczna.pl/dieta-niskohistaminowa-u-dzieci

 

Doradca żywieniowy – konsultacje dietetyczne online

Doradca żywieniowy – konsultacje/dieta indywidualna z opieką dietetyka onlineŻywienie dzieci w zdrowiu i chorobie

Dietetyka Pediatryczna
ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.